Włóczykije Pojezierza Choszczno "Poza Trasami"

Dodano 23 marca 2014 przez plik GPX
Włóczykije Pojezierza Choszczno
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

36990
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

  • Rodzaj aktywności: Rower górski
  • Stopień trudności: Łatwy
  • Gwiazdki:  3.2
  • Dystans: 25,6 km
  • Przewyższenie: 47,08 m
  • Suma podejść: 44 m
  • Suma zejść: 77 m
  • Data: 22 lutego 2014
  • Lokalizacja: Polska, zachodniopomorskie, Choszczno
224047
Aquapark
Aquapark Pływalnia „Wodny Raj” w Choszcznie powstał oddano do użytku 7 kwietnia 2000 r. W kompleksie znajdują się: basen sportowy 6-torowy, basen rekreacyjny z hydromasażem, jaccuzzi, zjeżdżalnia dł.52 m z wanną hamowną, sauna parowa i sucha z wypoczywalnią, siłownia rekreacyjna, sala ćwiczeń, bufet suchy, bufet mokry, przebieralnie, szatnie i kasy.
224048
Fragmenty murów
Do dziś w Choszcznie zachowały się fragmenty wzniesionych na przełomie XIV i XV wieku obwarowań miejskich. W XIX wieku mury rozbierano, zachował się jedynie Barbakan Pierwotna długość murów z cegły i kamienia wynosiła około 1600 m. Obwarowania wzmacniał podwójny system wałów i fos. Z baszt zachował się tylko Barbakan Bramy Kamiennej.
224049
Kościół
Kościół filialny p.w. św. Antoniego z Padwy z 1862 r., neogotycki. Kościół zbudowany w latach 1861-1862 jako ewangelicki. Obecnie pod wezwaniemp św. Antoniego Padewskiego. Przy kościele znajduje się pomnik poświęcony mieszkańcom wsi poległym w I wojnie światowej.
224050
Kościół
Kościół filialny p.w. św. Teresy od Dzieciątka Jezus z 1870 roku. To drugi kościół we wsi, zbudowany na nowym miejscu. Stary kościół XV-wieczny w bardzo złym stanie technicznym rozebrano, zostawiono tylko zachodnią ścianę, którą wykorzystano , jako trwałą ruinę, pod nią w 1931 roku założono cmentarz poległych w I wojnie światowej.
224051
Kościół parafialny
Kościół parafialny pod wezwanem Narodzenia Najświętszej Marii Panny, gotycki, pochodzi z XIV wieku. Został wzniesiony przez joannitów. Zburzony w czasie II wojny światowej odbudowywano do 1975 r. Wewnątrz kościoła - epitafia nagrobne oraz drzewo Jessego z XIV w., płaskorzeźba z genealogicznym drzewem Chrystusa, rzadkość na skalę europejską.
224052
Pomnik Wolności
Pomnik Zwycięstwa. Na zdjęciu fragment pomnika Wolności. Teraz nazywa się go Pomnikiem Wolności. Ale dawniej nazywał się Pomnikiem Zwycięstwa. Został postawiony w latach siedemdziesiątych XX wieku na miejscu, w którym od 1912 roku stał sympatyczny Pomnik Żniwiarki. Na obecnym pomniku widać napis w języku rosyjskim "Żwyciężyliśmy".
224053
Waidukt nad torami
Nowy wiadukt drogowy nad linią kolejową Choszczno-Stargard, na który mieszkańcy Choszczna czekali pięć lat, oddano do użytku 24 października 2006 r. Już zdążył się zapisać sensacyjnymi wydarzeniami. Dnia 27 marca 2009 r. około godziny 18.00 młody mężczyzna stanął na zewnątrz balustrady wiaduktu i groził popełnieniem samobójstwa. Skierowani tam zdarzenia policjanci nawiązali kontakt z desperatem. Okazało się, że jest to 16-letni chłopak, który przeżył zawód miłosny. Pomimo prowadzonych przez policjantów prób przekonywania nie chciał zrezygnować ze swoich zamiarów. Funkcjonariusze wykorzystali dogodny moment obezwładnili go i wciągnęli na wiadukt, po czym przekazali pod opiekę lekarzom.
224054
Zespół dworski
Wardyń. Zespół dworski z XVIII-XIX wieku. Ruiny dworu widoczne po lewej, teren przed dworem jest luźno zadrzewiony, obiekt z kominem po prawej stanowi element zabudowań folwarcznych.
W zestawie "Włóczykije Pojezierza" jest sześć tras turystycznych po gminie Choszczno. Tutaj zostały zamieszczone obiekty, których nie uwzględniono na trasach zestawu.
brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.

Beta