Włóczykije Pojezierza Barlinek "Krajobrazy Puszczy Barlineckiej do Płonna"

Dodano 3 marca 2014 przez plik GPX
Włóczykije Pojezierza Barlinek
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

35824
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

  • Rodzaj aktywności: Nordic Walking
  • Stopień trudności: Trudny
  • Gwiazdki:  3.0
  • Dystans: 13,7 km
  • Czas trwania: 0 h 3 min
  • Średnia prędkość: 226,35 km/h
  • Przewyższenie: 53,3 m
  • Suma podejść: 188,6 m
  • Suma zejść: 185,67 m
  • Lokalizacja: Polska, zachodniopomorskie, Barlinek
220565
Dawny zakład garncarski
Przed 1945 rokiem funkcjonował tutaj zakład garncarski, z datą założenia 1925 r. dostrzegalną na kominie. Dzisiejszy właściciel na razie przynajmniej nie kontynuuje garncarskiego rzemiosła.
220566
Kościół w Płonnie
Kościół filialny pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego z XIX wieku neoromański, z elementami neogotyckimi i eklektycznymi, zbudowany z cegły.. Kościół postawiono na miejscu wcześniejszego, wzniesionego być może już pod koniec XIII wieku, lecz ślady po tej najdawniejszej świątyni nie zachowały się. Przed kościołem stoi oszklona figura Chrystusa, daty na podstawie 1914-1918 świadczą, że był to wcześniej pomnik poległych w I wojnie światowej. Tablice z nazwiskami ofiar odkuto, pomnik strącono i postument zaadaptowano do nowego celu.
220568
Stawy rybne
Stawy rybne "Leśny Młyn" prócz funkcji gospodarczę spełniają również funkcję ostoi ptactwa wodnego. Niewielki, ale bystry ciek z czystą wodą, zasilającą stawy, to początkowy bieg rzeki Płoni. płynie ona przy tym zespole stawów dość wysoko, ale kończy się wodospadem po dawnym młynie.
220569
Torowisko nieczynnej kolei
Torowisko nieczynnej kolei. Można uznać, że ma ono cechy historyczne i zabytowe. Szyny cżęsciowo zachowane noszą znak huty, w której je wyprodukowano, oraz rok produkcji 1942. Interesujący jest fakt, że pochodzą one z huty żelaza w mieście Trzynietz (Trzyniec). Trzyniec był miastem o niespokojnej historii, między innymi przez około 11 miesięcy należał do Polski (poczynając od 2 października 1938 roku).
220570
Stanica "Szaraka"
Stanica Koła Łowieckiego "Szarak", nad rzeką Płonią, która w tym miejscu jest jeszcze niewielkim strumykiem. Koło Łowieckie powstało w 1949 roku. W 2004 roku, w 55 rocznicę ustawiono kamień poświęcony kolegom, którzy odeszli do Krainy Wiecznych Łowów.
Najdłuższa, najtrudniejsza i jedna z najpiękniejszych tras turystycznych w okolicach Barlinka.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Ziemia Lubuska
Ziemia Lubuska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa krajoznawcza województwa lubuskiego z wyszczególnionymi atrakcjami turystycznymi. Na mapie umieszczono grafiki atrakcji turystycznych.

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.

Beta