Warszawa - Ciechanowiec - Drohiczyn

Dodano 12 października 2018 przez rysowanie
Warszawa - Ciechanowiec - Drohiczyn
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

135564
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

  • Rodzaj aktywności: Motocykl
  • Stopień trudności: Średni
  • Gwiazdki:  2.7
  • Dystans: 288 km
  • Przewyższenie: 84,49 m
  • Suma podejść: 468,59 m
  • Suma zejść: 469,41 m
  • Data: 8 września 2018
  • Lokalizacja: Warszawa
768927
U Ireny
Bardzo dobra kuchnia. Potrawy regionalne. Duuuże porcje.
768928
Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka
Warte odwiedzenia. Należy zarezerwować ok. 1,5 godz. na zwiedzanie.

Liczące około 30 000 eksponatów zbiory prezentowane są w kilkudziesięciu ekspozycjach stałych.

Położone jest na terenie zespołu pałacowo-parkowego (była posiadłość rodziny Starzeńskich). W skład zespołu wchodzą: klasycystyczny pałac (odbudowany ze zniszczeń wojennych w latach 1966–1969), oficyna, stajnie, wozownia, czynny młyn wodny, leśniczówka. W utworzonym w obrębie zespołu parku etnograficznym (skansenie) zgromadzono 43 zabytkowe obiekty architektury drewnianej. Przeniesiono je tu ze wsi położonych na pograniczu mazowiecko-podlaskim. Muzeum posiada punkty muzealne: w Drewnowie (zagroda młynarza), w Dąbrowie Łazach (wiatrak) i Winnie Chroły (szkoła wiejska).

Wśród wielu ekspozycji na szczególną uwagę zasługują zbiory: Muzeum Pisanki (jedyne w Polsce) z kolekcją 2203 okazów z całego świata, Muzeum Chleba w zabytkowym młynie wodnym, „Ogród roślin zdatnych do zażycia lekarskiego” według ks. Krzysztofa Kluka wraz z ekspozycją stałą „Tradycje zielarskie”, ekspozycja Muzeum Weterynarii oraz ekspozycja wnętrz pałacowych.
768931
Zamek Stefana Batorego
Gotycki zamek z XV wieku był niegdyś strażnicą graniczną Księstwa Mazowieckiego. Obecnie ruiny zamku z XVIII wiecznym Domem Starosty pełnią funkcję atrakcji turystycznej, gdzie zobaczyć możemy bogatą kolekcję uzbrojenia, obrazów i rzeźb. Jeden z obrazów przedstawia „Żółtą Damę” – dawną właścicielkę zamku straconą przez męża za rzekomą zdradę. Jej postać pojawia się ponoć nocą na zamkowych murach…
W XII-XIII w. był tu drewniano-ziemny gród kasztelański, kontrolujący trakt handlowy i przeprawę na granicznej rzece Liwiec. Warto pamiętać, że do 1569 r. Liwiec wyznaczał wschodnią granicę Polski.
Trasa na jednodniowy wypad za Warszawę. Muzeum w Ciechanowcu można zwiedzać samodzielnie lub z przewodnikiem.
Jako półmetek trasy koniecznie trzeba zajechać na pyszny obiad w Drohiczynie "u Ireny".
brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.

Beta