Rowerem przez Gdańsk

Dodano 17 maja 2018 przez Garmin
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

123525
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

  • Rodzaj aktywności: Rower górski
  • Stopień trudności: Łatwy
  • Gwiazdki:  6.0
  • Dystans: 22,0 km
  • Czas trwania: 1 h 43 min
  • Średnia prędkość: 12,76 km/h
  • Przewyższenie: 27,4 m
  • Suma podejść: 78,81 m
  • Suma zejść: 84,09 m
  • Data: 17 maja 2018
706337
Pałac Opatów
Pałac Opatów, perła osiemnastowiecznej architektury, usytuowany jest w sercu oliwskiego parku. Jego walory potęguje uroda naturalnego otoczenia.
706338
Katownia i Wieża Więzienna
Zespół Przedbramia ul. Długiej: Katownia i Wieża Więzienna to obiekt, które powstał w połowie XIV wieku i służył jako element średniowiecznych fortyfikacji miasta.
706339
Muzeum Narodowe
Muzeum Narodowe w Gdańsku – dziedziczy zbiory i tradycje dwóch instytucji – Muzeum Miejskiego (1870) i Muzeum Rzemiosł Artystycznych (1881), należy do najstarszych w Polsce.
706340
Fontanna Neptuna
Fontanna Neptuna zlokalizowana jest w najbardziej reprezentacyjnej części Gdańska – na Długim Targu przed Dworem Artusa. Powstała z inicjatywy burmistrza Bartłomieja Schachmanna i rady miejskiej w 1633 roku. Pierwszą fontannę zbudowali gdańszczanie na Długim Targu w 1549 roku.
706341
Park oliwski
Park Oliwski, zielony klejnot na mapie regionu, ma długą historię. Powstał jako ogród prawdopodobnie już w średniowieczu, jednak wspaniały kształt przemyślanego i skomponowanego zgodnie z regułami parku uzyskał dopiero na przełomie XVIII i XIX wieku. Autorami koncepcji utworzenia parku w kształcie w większości zachowanym do dziś byli trzej ostatni opaci oliwscy: Jacek Rybiński oraz Karl i Josef Hohenzollernowie.
706342
Katedra Oliwska
Przepiękna pozostałość po białych mnichach, cystersach, którzy gospodarzyli i modlili się w Oliwskim opactwie.
Długa, ceglana bazylika (107 m) z transeptem i obejściem wokół prezbiterium, wznoszona etapami w okresie: romańskim i romańsko-gotyckim (XIII w.) oraz gotyckim (2. poł. XIV w.)
706343
Europejski Centrum Solidarności
W żadnym innym muzeum w Gdańsku roli eksponatu nie gra samochód ciężarowy STAR i stoczniowa suwnica. Wewnątrz żadnego innego budynku w Gdańsku nie rosną drzewa. A żadna inna biblioteka nie ma antresoli i pomostów.
W siedmiu salach wystawowych zajmujących powierzchnię ponad 7m2 umieszczono wystawy stałe zatytułowane: "Narodziny Solidarności", "Siła bezsilnych", "Solidarność i nadzieja", "Wojna ze społeczeństwem", "Droga do demokracji", "Triumf wolności", "Sala im. Jana Pawła II".
706344
Filharmonia Bałtycka
Polska Filharmonia Bałtycka im. F. Chopina w Gdańsku z siedzibą w Gdańskim Centrum Muzyczno-Kongresowym to najbardziej dynamicznie rozwijający się ośrodek muzyczny w Polsce, którą odwiedzają melomani nie tylko z regionu, ale z kraju i świata. W zabytkowej 100-letniej elektrowni na wyspie Ołowianka powstała przestrzeń kulturalna, w którą zaprzężono najnowocześniejsze technologie multimedialne.
Dominująca nawierzchnia:
miejskie drogi rowerowe

Czas potrzebny na pokonanie trasy:
2-3 godziny

Gdańsk zaliczany jest do najlepiej zagospodarowanych polskich miast pod względem infra- struktury rowerowej. Powstające wciąż nowe drogi rowerowe pozwalają na dogodne prze- mieszczanie się pomiędzy poszczególnymi dzielnicami. Z nowej infrastruktury korzystają nie tylko mieszkańcy, ale również turyści, którzy na rowerze odwiedzają największe atrakcje Gdańska, przemieszczając się pomiędzy Oliwą, Wrzeszczem, a Śródmieściem. Warto pamię- tać że rowerem możemy dotrzeć tam, gdzie ruch samochodowy jest zabroniony.
Proponowana trasa wiedzie drogami rowerowymi oraz na kilku odcinkach ulicami bez wy- dzielonego pasa rowerowego. Odbywając proponowaną wycieczkę dotrzeć można do naj- ważniejszych miejsc w Oliwie ((Katedra Oliwska, Park Oliwski), Wrzeszczu (miejsca związane z noblistą Günterem Grassem), Plac Solidarności oraz mniej znane, a bardzo ciekawe Stare Przedmieście i Dolne Miasto. Pominięte zostały zabytki Starego i Głównego Miasta, które ze względu na duży ruch turystyczny najlepiej zwiedzać poruszając się pieszo. Jednak jadąc wydzieloną drogą rowerową wzdłuż ul. Podwale Grodzkie oraz Wały Jagiellońskie cały czas obiekty te mamy na wyciągniecie ręki i w każdej chwili możemy podjechać i zobaczyć z bliska interesujący nas zabytek.

Trasa pochodzi z wydawnictwa "Rowerowe Inspiracje" wydanego przez UMWP

Informacji o atrakcjach szukaj również: http://pomorskie.travel/Odkrywaj-Regiony-Trojmiasto
Trasę poleca
Departament Turystyki UMWP

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Województwo Pomorskie
Województwo Pomorskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa całego  województwa pomorskiego  z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84...

Mapa Pomorskie. Zamki i pałace
Pomorskie. Zamki i pałace - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

Mapa Mierzeja Wiślana i Żuławy Wiślane
Mierzeja Wiślana i Żuławy Wiślane - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Wydawnictwa Compass "Mierzeja Wiślana i Żuławy Wiślane" poza wymienionymi w tytule Mierzeją i Żuławami Wiślanymi obejmuje swoim zasięgiem także, Wysoczyznę Elbląską oraz część Pojezierza Kaszubskiego, Wybrzeże Staropruskie, Pojezierze...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.

Beta