Pękalówka - Widokowe Zacisze: Pękalówka - Rówień Waksmundzka - Pękalówka

Dodano 21 października 2020 przez rysowanie
Pękalówka - Widokowe Zacisze: Pękalówka - Rówień Waksmundzka - Pękalówka
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

191766
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

  • Rodzaj aktywności: Turystyka górska
  • Stopień trudności: Średni
  • Gwiazdki:  3.9
  • Dystans: 16,4 km
  • Przewyższenie: 536,75 m
  • Suma podejść: 544,5 m
  • Suma zejść: 534,07 m
  • Data: 16 września 2020
  • Lokalizacja: Zakopane
1087537
widokowa polana
Sielska tatrzańska łąka. Idealne miejsce na postój i odpoczynek.
1087538
Pękalówka Widokowe Zacisze
Start trasy - Pękalówka (Hrube Niżne 5)
1087539
możliwy parking
Dotąd można podjechać z Pękalówki samochodem, by zaoszczędziś 1,7 km spaceru pod górę. Miejsca do parkowania można znaleźć pod nieczynną już restauracją Siedem Kotów, lub bliżej początku szlaku czerwonego TPN.
1087540
Toporowa Cyrhla - start szlaku czerwonego
Tutaj zaczyna się szlak czerwony. Kasa ze sklepikiem niedługo dalej. Pamiętaj, że wchodzisz na teren TPN, więc konieczne będzie kupno biletu i przestrzeganie zasad TPN.
1087541
odejście szlaku zielonego do Wielkiego Kopieńca
1087542
odejście szlaku czarnego do Hali Gąsienicowej
1087543
strumień
Strumień latem jest suchy. Woda płynie nim w pozostałe pory roku, zwłaszcza wiosną, gdy w górach topnieje śnieg.
1088226
strumień między Psią a Rówienią
strumień wije się malowniczo, miło się na niego patrzy. Uwaga - latem może być kompletnie wyschnięty
1088227
dolina suchej wody
szlak ma taką nawierzchnię na zmianę z leśną ściółką
1088228
piękna leśna łąka 2
Można tutaj poleżakować :)
1088229
zejście z Gęsiej Szyi
Jeśli chcecie iść dalej niż do Rówieni Waksmundzkiej, czeka Was Gęsia Szyja - to jej fragment od strony Rusinowej Polany.
1088230
strumień leśny
Jeden z zakoli strumienia, który często będziecie przekraczać. Uwaga, latem może być suchy.
1088231
piękna leśna łąka
Można tutaj poleżakować :)
Jeśli macie ochotę na dłuższą trasę spacerową po terenie TPN, ale bez wielkich przewyższeń i bez niebezpiecznych miejsc, to ta trasa Wam się spodoba.
Dokładny jej przebieg to: Pękalówka - Toporowa Cyrhla - Psia Trawka - Rówień Waksmundzka - z powrotem.

Jest to dobra propozycja na brzydką pogodę, w tym deszczową (byle nie wietrzną - wtedy nie wchodźcie do lasów). Dlaczego? Bo jest w lesie, gdzie deszcz aż tak nie dokucza, i nie jest to trasa z założenia widokowa, więc nic nie tracicie przez pochmurną aurę. To trasa leśna, bezpieczna, dla miłośników przyrody. Mijać będziecie piękne polany, malownicze, wijące się w lesie strumienie (uwaga - koło połowy lipca wysychają, aż do jesieni), otaczać Was będzie romantyczny, stary i pachnący las.

Zawrócić można w dowolnym momencie - my proponujemy dojść do Rówieni Waksmundzkiej, ale można tę trasę skracać w zależności od Waszej kondycji, pory dnia, czy ochoty. Lepiej kondycyjnie przygotowani piechurzy mogą z Rówieni wejść dodatkowo na Gęsią Szyję, skąd rozpościera się piekny widok na otaczające ją tatrzańskie szczyty.

DLA KOGO:
Dla osób o "normalnej" kondycji - trasa jest długa i ma w sumie ok 450 m przewyższenia. Nie jest natomiast w żaden sposób niebezpieczna i w każdej chwili można zawrócić, regulując tym samym kilometraż.

NIE ZAPOMNIJ: to dość długa trasa, mimo swej łatwości, więc konieczne jest spakowanie plecaków z prowiantem i ubraniami.

NA LATO: tak

NA ZIMĘ: tak, ale kilka podejść (a potem zejść) może sprawić kłopot w razie oblodzenia czy wyślizgania. Miejcie ze sobą kijki i raczki/raki, żeby ułatwić sobie te fragmenty.

Z DZIEĆMI: tak, ale albo już sprawnie chodzącymi, albo w plecaku lub nosidle. Przyczepka lub wózek dadzą radę podjechać maksymalnie do Psiej Trawki, choć po drodze też mogą być z tym problemy - lepiej nie brać ze sobą nic kołowego.

Z PSEM: nie - to teren TPN, gdzie nie wolno wchodzić ze zwierzakami.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Tatrzański Park Narodowy
Tatrzański Park Narodowy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia najbardziej znane i najczęściej odwiedzane góry w Polsce - Tatry. Zasięg mapy wyznaczają: Rysy (2'499 m n.p.m.) na południu, Jurgów na wschodzie, Wołowiec (2'064 m n.p.m.) na zachodzie i Bukowina Tatrzańska na północy. Na mapie...

Mapa Małopolska na rowerze
Małopolska na rowerze - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia sieć zrealizowanych do tej pory (VII 2020) tras rowerowych: - z projektu VeloMałopolska; - Szlak wokół Tatr (część polska); - inne szlaki rowerowe (lokalne terenowe, szlak Orlich Gniazd, Green Velo, Szlak karpacki).  ...

Mapa Tatry Polskie
Tatry Polskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa rzedstawia najbardziej znane i najczęściej odwiedzane góry w Polsce - Tatry. Zasięg mapy wyznaczają: Rysy (2499 m n.p.m.) na południu, Jurgów na wschodzie, Wołowiec (2064 m n.p.m.) na zachodzie i Bukowina Tatrzańska na północy. Obszar mapy...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.

Beta