Za Karlikiem i Karolinką - do Gogolina

Dodano 17 grudnia 2010 przez Garmin
Za Karlikiem i Karolinką - do Gogolina
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

1216
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

  • Rodzaj aktywności: Rower szosowy
  • Stopień trudności: Łatwy
  • Gwiazdki:  5.2
  • Dystans: 3,7 km
  • Czas trwania: 0 h 8 min
  • Średnia prędkość: 27,64 km/h
  • Przewyższenie: 32,65 m
  • Suma podejść: 201,53 m
  • Suma zejść: 190,18 m
  • Data: 19 sierpnia 2010
  • Lokalizacja: Polska, opolskie, Gogolin
236
ul. Strzelecka od strony Cła
LAP001
237
ul. Kamienna za kościołem i cmentarzem
LAP002
238
dawny cmentarz żydowski
2222
DSC_0066.png
widok z ul. Strzeleckiej na miasto - od strony Strzelec Opolskich
2223
DSC_0070.png
kościół na szczycie ul. Przyjaciół Schnogau
2224
gogolin394.png
skwerek za kościołem
2225
gogolin_0421.png
piece wapiennicze
2226
gogolin204.png
stara zabudowa miejska - budynek przystosowany do funkcji hali targowej w Gogolinie
Miejscowość znana chyba wszystkim Polakom z piosenki o Karolince, za którą podążał Karlicek. Para ta została upamiętniona na socrealistycznym pomniku w centrum miasteczka, przy ul. Strzeleckiej i w herbie miasta. Naszą trasę zaczynamy jednak nieco wcześniej, wjeżdżając na rowerach od strony Strzelec Opolskich, od dzielnic Strzebniów (gdzie odkryto cmentarzysko z IX w. p.n.e.) i sąsiedniej - o oryginalnej nazwie Cło.
Mijamy po drodze starą zabudowę Gogolina wzdłuż Strzeleckiej – spichlerz, zagrodę, domy, dawną parowozownię, w której obecnie mieści się hala targowa. Vis a vis niej znajdują się potężne dawne piece wapiennicze, których w latach 40. XIX w. było tu aż 46.
Po lewej minęliśmy też ciekawą architektonicznie bryłę kościoła ewangelickiego, dalej – strzelistą wieżę kościoła NSJ, za którym, po drugiej stronie torów kolejowych, znajduje się dawny cmentarz żydowski, a po drugiej stronie Strzeleckiej – wyżej wspomniany postument Karolinki i Karlika. W miejscu, gdzie Strzelecka przechodzi w Krapkowicką znajduje się plac Dworcowy (przy stacji PKP), przy nim stary budynek poczty. Przejeżdżając tory po prawej mijamy Urząd Miejski, od którego w stronę Krapkowic prowadzi trasa rowerowa.
Dojeżdżamy nią do ul. Przyjaciół Schnogau i wjeżdżamy na górę pod sam potężny kościół św. Anny. Za nim znajduje się cmentarz z ciekawą kaplicą. Trasę przez Gogolin kończymy w pobliżu cmentarza i ul. Kamiennej, którą można w lewo dojechać do ronda i dalej – do Krapkowic, w przeciwnym kierunku – przez Tarnów Opolski do Opola, bądź wrócić do punktu startu i udać się np. do Strzelec Opolskich.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Góra Świętej Anny
Góra Świętej Anny - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Obszar naniesiony na mapę Góry Świętej Anny przedstawia dużo większy obszar niż jej tytuł, ograniczona jest miejscowościami: Strzeleczki, Walce, Kędzierzyn-Koźle, Toszek i Opole. Na mapie zaznaczono: szlaki piesze oraz rowerowe (mają podane...

Mapa Euroregion Pradziad
Euroregion Pradziad - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Euroregionu Pradziad obejmuje obszar pogranicza polsko-czeskiego: po polskiej stronie województwo opolskie a po czeskiej okresy Jesenik i Bruntal. Specjalnie opracowany podkład kartograficzny zawiera niezbędne informacje do...

Wasza ocena: 4.1 (15 głosów)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
micho
7 marca 2011 micho napisał:
Nie wiedziałem, że mają swój pomnik :D
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.

Beta