Na Kudłacze z Myślenic.*

Dodano 28 maja 2021 przez plik GPX
Na Kudłacze z Myślenic.*
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

212678
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

  • Rodzaj aktywności: Turystyka górska
  • Stopień trudności: Łatwy
  • Gwiazdki:  4.8
  • Dystans: 21,8 km
  • Czas trwania: 8 h 4 min
  • Średnia prędkość: 2,69 km/h
  • Przewyższenie: 444 m
  • Suma podejść: 1 002 m
  • Suma zejść: 1 002 m
  • Data: 24 kwietnia 2021
  • Lokalizacja: Myślenice
1198789
Pod Uklejną.
Idąc szlakiem czerwonym, przed odejściem na szczyt Uklejny napotkamy po lewej wzniesiony duży drewniany krzyż, spod którego takie okienko widokowe w kierunku Jeziora Dobczyckiego.
1198790
Dziwy natury....
I takie znalezisko w lesie...lepiej może nie zaglądać :)
1198791
Odejście na szczyt Uklejny.
Musimy pamiętać, że czerwony szlak nie przecina szczytu Uklejny, biegnie około 150m po jego południowej stronie. Jeśli świadomie chcemy ten szczyt zaliczyć, musimy być bardzo czujni. W tym miejscu jest oznaczony nieoficjalny żółty szlak przez ten szczyt. Nie znalazłem go na mapach. Ktoś oznaczył ścieżkę i przybił odręcznie opisane tabliczki. Swoją drogą uważam, że pomysł się sprawdza i nie trzeba błądzić po lesie. Więc odbijamy na chwilę w lewo...
1198792
Uklejna 680m n.p.m.
Kilka minut nieoficjalnym żółtym szlakiem i jesteśmy na szczycie Uklejny. Między drzewami wznosi się kilkumetrowy usypany z kamieni kopiec z krzyżem. Z opisu poświęcony Janowi Pawłowi II. Dlatego na jednej z tabliczek wcześniej był dopisek: „dorzuć kamień".
Według legendy nazwa Uklejna pochodzi od imienia bartnika Ukleja, który założył tu swoją zagrodę, żyjąc w samotności po tragicznej śmierci swojej żony.
Szczyt jest zalesiony.
1198793
Na zboczach Śliwnika.
Idąc wśród łąk Poręby, zobaczymy Kamiennik Północny 785m n.p.m. oraz jego wyższego brata Kamiennik Południowy 827m n.p.m.
Dwa bliskie siebie wzniesienia osłaniają miejscowość Poręba od wschodniej strony. Trochę wcześniej dołączył do naszego czerwonego szlaku zielony, który niebawem skręci w lewo. Można nim przejść przez Porębę na Kamiennik Płn. i Kamiennik Płd., Suchą Polanę, Schronisko PTTK na Kudłaczach zataczając pętlę.
1198794
Widok na Beskid Makowski
Spoglądając w prawo mamy piękną panoramę na Beskid Makowski.
1198795
Schronisko PTTK na Kudłaczach.
To jedyne schronisko PTTK do którego można dojść pieszo w jeden dzień z Krakowa. Dzięki swojemu położeniu jest często odwiedzane przez spacerowiczów. Można tu dojechać bez przeszkód asfaltową drogą od strony Pcimia. Wiele osób z tego korzysta wybierając się na spacer w kierunku Lubomira. Jest również miejscem noclegowym dla pokonujących Mały Szlak Beskidzki.
1198796
Strzał na Babią Górę.
Między Zębalową a masywem Kotonia w oddali ośnieżona Babia Góra.
1198797
Działek 600m n.p.m.
Działek to wzniesienie pomiędzy Śliwnikiem a Łysiną. W tym miejscu schodzą się dwa szlaki: czerwony (MSB) oraz żółty z Pcimia. Chcąc podziwiać widoki, trzeba odbić żółtym w kierunku Pcimia około 200m.
1198798
Zbocza Wierchu Stróża.
Odcinek zielonego szlaku przez Wierch Stróża w kierunku góry Chełm biegnie asfaltową drogą w znacznej części między zabudowaniami tutejszych przysiółków. Przy podejściu na Wierch Stróża za plecami widok na Kamiennik oraz grzbiet Łysiny i Lubomira.
1198799
Przed szczytem góry Chełm.
W dole droga S7 a tuż za nią w lewo wyciąga się pasmo Babicy, następne to pasmo Barnasiówki z Dalinem na wprost. Obydwa pasma zaliczane do Beskidu Makowskiego.
Tym razem wypad na Kudłacze z Myślenic. Trasa przyjemna z mniej wymagającymi podejściami. W trakcie zaliczona Uklejna 680m n.p.m., Śliwnik 619m n.p.m., Wierch Stróża 648m n.p.m. oraz Chełm 614m n.p.m. Na podejście wybraliśmy szlak czerwony a dokładnie odcinek Małego Szlaku Beskidzkiego przebiegający naszą dzisiejszą trasą pod Schronisko PTTK na Kudłaczach. Jak wiadomo MSB ciągnie się od Bielska-Białej, Straconki po Luboń Wielki na odcinku 137 km i pod względem długości jest czwartym szlakiem polskich Karpat. Na powrót obraliśmy dla urozmaicenia naszej wycieczki szlak zielony przez Wierch Stróża i Chełm.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Beskid Makowski (Średni)
Beskid Makowski (Średni) - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Beskidu Makowskiego (zwanego także Średnim lub Myślenickim) swoim zasięgiem obejmuje także fragmenty Beskidów: Małego, Żywieckiego i Wyspowego. Najwyższym szczytem jest Mędralowa, pozostałe pasma osiągają wysokość do 700 – 800 m n.p.m. Beskid...

Mapa Beskid Wyspowy
Beskid Wyspowy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa w wersji elektronicznej, którą można otworzyć jako jeden z podkłądów offline w aplikacji mobilnej Traseo. Mapa wydawnictwa compass obejmuje zasięgiem Beskid Wyspowy oraz Pogórze Wiśnickie i wschodnią część Pogórza Wielickiego. Od północy...

Mapa Główny Szlak Beskidzki - Wołosate-Ustroń
Główny Szlak Beskidzki - Wołosate-Ustroń - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa zawiera praktyczne informacje o Głównym Szlaku Beskidzkim (GSB) – najdłuższym szlaku górskim w Polsce, prowadzącym przez niemal wszystkie pasma beskidzkie (Bieszczady, Beskid Niski, Beskid Sądecki, Gorce, Beskid Żywiecki, Beskid Śląski). Przy...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.

Beta