KROŚNIEWICE

Dodano 3 kwietnia 2021 przez aplikację Android
KROŚNIEWICE
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

205417
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

  • Rodzaj aktywności: Rolki
  • Stopień trudności: Średni
  • Gwiazdki:  4.3
  • Dystans: 3,2 km
  • Czas trwania: 0 h 38 min
  • Średnia prędkość: 4,99 km/h
  • Przewyższenie: 9,19 m
  • Suma podejść: 8,22 m
  • Suma zejść: 12,58 m
  • Data: 3 kwietnia 2021
  • Lokalizacja: Krośniewice
1158717
Andersówka
Miejsce to znajduje się na ul. Błonie w Krośniewicach. Właśnie w tym miejscu urodził się Władysław Anders. Aktualnie w budynku tym znajdują się mieszkania lokatorskie oraz świetlica osiedlowa.
1158718
Park, Pałac Rembielińskich oraz pomnik ks. Józefa Poniatowskiego
Pałac zbudowano w drugiej połowie XIX wieku dla Pelagii Rembielińskiej. Pierwotnie pałac w Krośniewicach miał mansardowe poddasze mieszkalne, ale po pożarze z lat 50. XX wieku pałac pokryto dachem pulpitowym. Obok pałacu kordegarda, oranżeria oraz budynki administracji.

Pomnik ks. Józefa Poniatowskiego – pomnik zlokalizowany w zabytkowym parku w Krośniewicach. Jest pierwszym i najstarszym zachowanym pomnikiem poświęconym księciu Józefowi Poniatowskiemu w Polsce.
1158719
Kościół Rzymskokatolicki Pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny
Kościół parafialny należący do dekanatu Krośniewice diecezji łowickiej. Obecna neogotycka murowana świątynia została wzniesiona w latach 1866-1872 z fundacji Rembielińskich i parafian, według projektu Franciszka Tournelle'a.
1158720
Muzeum im. J. Dunin-Borkowskiego
Muzeum powstało w oparciu o zbiory prywatne kolekcjonera Jerzego Dunin-Borkowskiego.
1158721
Cmentarz
Cmentarz został założony w I połowie XIX wieku.
1158722
Kolej wąskotorowa
Linia została otwarta w 1910 roku na odcinku Krośniewice – Koryta. Pierwotny rozstaw szyn wynosił 750 mm. Cztery lata później armia niemiecka zmieniła rozstaw szyn na 600 mm. Na przełomie lat 1914/1915 linia została wydłużona przez żołnierzy niemieckich do stacji Ozorków Miasto. W 1947 roku została wydłużona do stacji Ozorków Centralny. Pomiędzy rokiem 1948 a 1951 nastąpiła zmiana rozstawu szyn na 750 milimetrów. W 1984 roku w związku z rozbudową linii tramwajowej, rozebrano odcinek Ozorków Miasto - Ozorków Centralny, a w 1989 - Ozorków Wąskotorowy - Ozorków Miasto. W 2006 roku na odcinku Krośniewice - Ozorków Wąskotorowy przywrócono turystyczny ruch kolejowy. W 2008 roku ruch został zawieszony. Od tego czasu po linii kursuje jedynie drużyna SKKW, która dba o utrzymanie przejezdności linii.
1161793
Ochotnicza Straż Pożarna
Ochotnicza Straż Pożarna włączona do krajowego systemu ratowniczo gaśniczego decyzją nr 31/13/ksrg z dnia 6 marca 1995 r. typu s4, w tym ciężki pojazd pożarniczy marki Jelcz, średni pojazd pożarniczy marki man i dwa pojazdy pożarnicze lekkie marki Ford I Lublin II. Wyjazdowość na poziomie 130 akcji w roku. Położona przy skrzyżowaniu dwóch głównych dróg krajowych nr 91 i nr 92 oraz linii kolejowej e20 Kunowice-Poznań-Warszawa-Terespol – która stanowi część II paneuropejskiego korytarza transportowego zachód-wschód łączącego Berlin z Moskwą. Jest jedną z dwóch największych i najbardziej aktywnych OSP na terenie powiatu. OSP funkcjonuje od ponad 135 lat. Jej założenie z odnalezionych dokumentów datuje się na rok 1880.
1161794
Urząd miejski w Krośniewicach
Trasa rozpoczynamy na ulicy Błonie, gdzie znajduje się Andersówka. W miejscu tym urodził się generał Władysław Anders. Następnie kierujemy się ulicą Toruńską w kierunku parku, w którym znajduje się pałac Rembielińskich. Idąc dalej ulicą Toruńską zbliżamy się do Placu Wolności, gdzie znajduje się Kościół Rzymskokatolicki Pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, a niedaleko mieści się muzeum im. J. Dunin-Borkowskiego. Idąc dalej ulicą Poznańską skręcamy w lewo, w ulicę 3 Maja, gdzie znajduję się straż oraz cmentarz parafialny. Następnie idziemy ulicą Targową, skręcamy w prawo na ulicę Generała Sikorskiego i idziemy prosto. Dochodzimy do ulicy Poznańskiej i skręcamy w prawo. Idąc prosto po lewej stronie ujrzymy kolej wąskotorową a tuż za nią urząd miejski.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Województwo Łódzkie
Województwo Łódzkie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa łódzkiego, na której zaznaczono miejscowości, drogi, tereny leśne, parki krajobrazowe, zabytki, kościoły, zabytki, ośrodki aktywności konnej i wodnej oraz główne szlaki rowerowe. Kolorem żółtym wyróżniono miejsca i miejscowości...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.

Beta