Chorin

Dodano 16 czerwca 2022 przez plik GPX
Chorin
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

255307
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

  • Rodzaj aktywności: Rower górski
  • Stopień trudności: Trudny
  • Gwiazdki:  3.2
  • Dystans: 208 km
  • Lokalizacja: Dębno
1444231
Oderberg
1444259
Twierdza Oderberg
Twierdza została zbudowana od 1353 roku na miejscu zniszczonego w 1349 roku w wojnie z Pomorzem zamku, który znajdował się na dzisiejszym Albrechtsbergu. Ponieważ lokalizacja zamku nie spełniała już wymagań jako twierdzy granicznej, dla ochrony przeprawy przez Odrę i szlaku handlowego oraz kontroli celnej, margrabia Ludwik Starszy Brandenburgii zlecił rozbiórkę starego zniszczonego zamku i wybudowanie nowej fortyfikacji wyspa naprzeciw miasta nad Odrą. Słowianie zbudowali już schronienie w tym samym miejscu.
1444260
pomnik
1444270
Klasztor Chorin
Klasztor Chorin należący niegdyś do zakonu cystersów średniowieczny zespół klasztorny. Jego początki sięgają przełomu XII i XIII wieku, kiedy to margrabia brandenburski Otton I polecił założyć tu opactwo. Świątynia powstała przy jeziorze Parsteiner See, na malowniczym półwyspie Pelichtzwerden. Jednak ze względu na wylewy wód jeziora mnisi postanowili przenieść swoją siedzibę w inne miejsce. Wybór padł na okolice jeziora Choriner See (obecnie Amtsee). Budowa nowego klasztoru trwała, aż do 1334 roku, kiedy to został poświęcony główny ołtarz w kościele klasztornym. W XIV wieku klasztor przeżywał czasy swojej największej świetności. Trwało to do czasu reformacji kiedy to świątynia utraciła swoje znaczenie (nastąpiła jego sekularyzacja w 1542 roku). Ostatecznie klasztor został opuszczony przez mnichów. Jakiś czas później w zabudowaniach świątyni utworzony został gościniec, który funkcjonował tu aż do wybuchu wojny trzydziestoletniej (1618-1648). Wtedy to w w wyniku działań zbrojnych budowla została dotkliwie uszkodzona. Pierwsze prace konserwatorskie pod kierownictwem niemieckiego architekta Karola Fryderyka Schinkela przeprowadzone zostały dopiero na początku XIX wieku. Obecnie częściowo odrestaurowane opactwo stanowi miejsce wielu wydarzeń artystycznych i kulturalnych. Z uwago na niezwykłe bogactwo średniowiecznych form architektonicznych klasztor zaliczany jest do najcenniejszych przykładów gotyku ceglanego.
1444271
kościół
1444389
Podnośnia statków
Podnośnia została zbudowana w latach 1927-1934, na kanale Odra – Hawela. Różnica poziomów pomiędzy górnym, a dolnym odcinkiem kanału wynosi 36 metrów. Różnicę tę statki pokonują w wypełnionej wodą olbrzymiej wannie, która jest podnoszona lub opuszczana za pomocą czterech mechanizmów zębatkowych. Ruch statków na kanale jest dość duży, więc osoby przyjeżdżające zobaczyć ten niezwykły obiekt będą miały okazję zobaczenia procesu podnoszenia lub opuszczania statku.

W pobliżu podnośni jest specjalna platforma widokowa, na której można podziwiać wpływające i wypływające statki, ruchy wanny podnośni, operacje otwierania zapór lub po prostu napawać się pięknym krajobrazem doliny rzeki pod Eberswalde między nadodrzańskimi torfowiskami i krainą Barnim.
1444424
cegielnia

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Ziemia Lubuska
Ziemia Lubuska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa krajoznawcza województwa lubuskiego z wyszczególnionymi atrakcjami turystycznymi. Na mapie umieszczono grafiki atrakcji turystycznych.

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.

Beta